2021-ieji „SB draudimo“ metai: augantis klientų pasitikėjimas ir atsakingas požiūris į pasaulį

2021-ais metais sparčiai kilusi Lietuvos ekonomika lėmė itin greitą šalies gyvybės draudimo rinkos augimą. 22-antrus veiklos metus skaičiuojantis „SB draudimas“ taip pat pajuto šią tendenciją – gerėjo veiklos rodikliai, išsiplėtė klientų ratas bei jų pasitikėjimas bendrove.

Pandemija privertė prisitaikyti prie sparčiai kintančio darbo modelio ir skaitmenizuoti darbo procesus. O pasaulyje tvyranti klimato kaitos įtampa paskatino bendrovę ieškoti tvaresnių ir gamtai draugiškesnių verslo sprendimų.

Sparčiai auganti rinka

Per 2021 metus Lietuvos draudimo rinka išaugo net 9 proc., pasirašytos draudimo įmokos peržengė 1 mlrd. ribą – rodo Lietuvos banko duomenys. Gyvybės draudimo rinka pagal pasirašytas įmokas 2021 m. padidėjo beveik dešimtadaliu – įmokos išaugo iki 319 mln. eurų. Tai lėmė sparčiai auganti šalies ekonomika ir išaugusios gyventojų santaupos, kurios paskatino rinktis investicinį gyvybės draudimą kaip vieną iš taupymo būdų bei galimybę apsisaugoti finansiškai nuo netikėtų gyvenimo įvykių.

Gyvybės draudimo bendrovė „SB draudimas“ 2021 metais demonstravo labai gerus veiklos rezultatus. Per šį laikotarpį pagal sudarytų ir galiojančių draudimo sutarčių bei draudimo įmokų ir išmokų draudimo žaloms padengti augimo tempus, bendrovė užtikrino spartų augimą.

Lietuvos banko duomenimis, „SB draudimas“ praėjusiais metais pasiekė itin gerų rezultatų:

  • Lyginant 2020-2021 metų rezultatus, gyvybės draudimo įmokos bendrovėje paaugo daugiau nei 14 proc. iki 9,2 mln. eurų ir šis įmokų augimo tempas buvo spartesnis nei rinkos, kuri pagal šį rodiklį pernai augo 10 proc. Pagal šį kitimo tempą „SB draudimas“ buvo 3-ioje vietoje tarp 8-ių Lietuvoje veikiančių gyvybės draudimo įmonių.
  • Bendras naujai sudarytų draudimo sutarčių skaičius bendrovėje per metus išaugo daugiau nei 34 proc. ir pagal šį augimo tempą „SB draudimas“ buvo 3-čias rinkoje.
  • „SB draudimo“ naujai sudarytų investicinio gyvybės draudimo sutarčių skaičius augo 66 proc., kai rinkos augimas pagal šį rodiklį buvo kone tris kartus mažesnis – 23 proc.
  • Pagal naujai sudarytų draudimo sutarčių periodines metines įmokas „SB draudimas“ per metus paaugo net 55 proc., kai bendras rinkos augimas siekė 27 proc. Pagal šį kitimo tempą, lyginant 2020-2021 metų rezultatus, „SB draudimo“ rodiklis buvo antroje vietoje tarp visų gyvybės draudikų.
  • 2021 m. draudimo žaloms padengti „SB draudimas“ išmokėjo išmokų, kurių vertė siekia 0,65 mln. eurų ir tai yra beveik 43 proc. daugiau nei 2020-aisiais. Kone pusė (44 proc.) „SB draudimo“ išmokų buvo išmokėta už traumas, 32 proc. išmokėta mirties atveju ir 24 proc. – už kritines ligas.

Didėjantis klientų pasitikėjimas

2021 metais bendrovės „Spinter“ atliktas tyrimas parodė itin pozityvius rezultatus – „SB draudimo“ klientų įvertinimas pranoko lūkesčius, atskleisdamas, jog bendrovės klientų pasitenkinimo NPS (Net Promoter Score – angl.) rodiklis yra itin aukštas ir siekia +82.

Klientai taip pat labai palankiai įvertino „SB draudimo“ klientų aptarnavimą (9,4 balo) bei bendrovės produktus ir teikiamas paslaugas (9,1 balo).

Pakitęs darbo modelis

Pandemijos metu verslui teko prisitaikyti prie pasikeitusių rinkos sąlygų, ribojimų ir ieškoti efektyviausių procesų valdymo būdų. „SB draudimas“ – vienas iš jų, praėjusiais metais pristatęs skaitmeninį pardavimų portalą, kurio dėka bendrovės darbuotojai ir tarpininkai draudimo pasiūlymų rengimo bei sutarčių sudarymo funkcijas gali atlikti greičiau, paprasčiau ir patogiau.

Siekiant turėti dar daugiau pažangių skaitmeninių sprendimų, bendrovė ir toliau vysto nuotolinius sutarčių sudarymo bei klientų aptarnavimo procesus, šiemet žada pristatyti iš esmės atnaujintą „SB draudimo“ klientų savitarną.

Sinergija su Šiaulių banku

2021-aisiais „SB draudimas“ ir toliau glaudžiai bendradarbiavo su savo akcininku Šiaulių banku, tobulindamas per banko tinklą jau platinamus gyvybės draudimo produktus bei diegdamas naujus, įskaitant būsto kreditų gavėjų draudimą bei populiarėjantį investicinį gyvybės draudimą.

Lietuvos banko duomenimis, sudarytų naujų investicinio gyvybės draudimo skaičius per 2021 metus šalyje išaugo 23,7 proc. ir praėjusių metų pabaigoje pasirinkusių šį investavimo būdą Lietuvoje jau buvo apie 400 tūkst. asmenų.

Tvarios ateities link

Sparčiai besikeičiančiame pasaulyje ir klimato kaitos akivaizdoje turime galvoti ne tik apie save, bet ir apie ateities kartas. Todėl tvarumas šiandien verslo pasaulyje yra itin svarbus. Tiek verslai, tiek finansų įstaigos, atliepdamos visuomenės lūkesčius ir vadovaudamosi Europos žaliuoju kursu, keičia savo strategijas tvarumo link. „SB draudimas“ – ne išimtis.

Praėjusiais metais gyvybės draudimo bendrovė „SB draudimas“ prisidėjo prie socialinės tvarumo iniciatyvos. Bendrovė pakeitė turimų klientams siūlomų gyvenimo ciklo (GC 2035 – 2055) investavimo krypčių sudėtį, į jas įtraukiant aukštą ESG (aplinkos, socialinis, valdymo) reitingą turinčius fondus.

Renkantis naująsias investavimo kryptis, didžiausias dėmesys buvo skiriamas tokiems kriterijams, kaip fondo sudėties įvairovė, valdomas turtas, likvidumas, maksimaliai didinamas ESG veiksnių poveikis, mažinamas anglies dioksido (CO2) ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis, tvarus požiūris siekiant verslo augimo.

Tvarus investavimas užtikrina, kad įmonės būtų vertinamos ne tik pagal trumpalaikę finansinę grąžą, tačiau ir pagal socialinę grąžą – būtų atsižvelgiama ir į jų indėlį, siekiant visuomeninių ir aplinkosauginių tikslų.

Nuotraukų galerija

gallery-photo-1