„Bonum Publicum“ bendrovėje vaikų draudimo sutarčių skaičius pernai padidėjo 56 proc.

Praėjusiais metais gyvybės draudimo bendrovėje „Bonum Publicum“ sudarytų vaikų draudimo sutarčių skaičius, palyginti su 2009 m., išaugo 56 procentais. Vidutinė mėnesio įmoka, skiriama rūpinimuisi vaikų ateitimi, 2010 m. sudarė 104 Lt per mėnesį.

Ypač aktyviai savo vaikus draudė mažesnių šalies miestų gyventojai: didžiuosiuose šalies miestuose (Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje) tokių sutarčių sudaryta tik apie 20 proc., tuo tarpu 80 proc. – mažesniuose miestuose ir miesteliuose.

“Pastebime, kad savo vaikų ateitimi labiau rūpinasi mažesnių miestų gyventojai, o draudžiančiųjų tėvų amžius jaunėja. Tai – labai teigiama tendencija, kadangi pinigus pradėjus kaupti anksčiau ir ilgesnį laikotarpį, kas mėnesį skiriant tą pačią sumą, iki sutarties galiojimo pabaigos galima pasiekti geresnio rezultato ir savo vaiko ateičiai sukaupti daugiau”, – sakė gyvybės draudimo bendrovės “Bonum Publicum” direktorė Rasa Vasilienė-Vasiliauskienė.

Amžiaus vidurkis asmenų, bendrovėje “Bonum Publicum” sudarančių draudimo sutartis vaikų naudai, 2009 m. buvo 35 metai, tuo tarpu 2010 m. – 32 metai. Moterys praėjusiais metais sudarė 75 proc. vaikų draudimo sutarčių ir tik 25 proc. – vyrai. “Šis pasiskirstymas per dvejus metus nepakito – mamos dažniau nei tėveliai imasi realių veiksmų, siekdamos pasirūpinti vaikų ateitimi”, – sakė R.Vasilienė-Vasiliauskienė.

„Bonum Publicum“ siūlo du specializuotus draudimo produktus vaikų finansiniam saugumui užtikrinti – “Vaikų saugios ateities draudimą” ir “Studijų draudimą”. Pasirinkus “Studijų draudimą”, vaikui kaupiama fiksuota studijų stipendija savarankiško gyvenimo pradžiai. Tuo tarpu “Vaikų saugios ateities draudimo” atveju kaupiami pinigai investuojami, ir galutinis rezultatas priklauso nuo investicijų sėkmingumo ir iš anksto nėra tiksliai žinomas. Tačiau abiejų produktų esmė yra panaši: net ir nelikus vieno iš tėvų, vaikui toliau draudimo bendrovės sąskaita bus kaupiami pinigai jo ateičiai, o sutartu laiku vaikas gaus sukauptą pinigų sumą.

<- Grįžti atgal