„Bonum Publicum“ Panevėžio regiono vadovas: „Jaunoji karta jau ateina su nauju požiūriu į gyvybės draudimą“

Gyvybės draudimo UAB „Bonum Publicum“ Panevėžio regionas, vadovaujamas Zenono Juškos, jau septynerius metus iš eilės išrenkamas geriausių rezultatų pasiekusiu regionu Lietuvoje. Kodėl būtent šis regionas tampa geriausiu ir kaip pavyksta pasiekti tokių rezultatų, kaip keitėsi gyvybės draudimo rinka pastaraisiais metais, kas labiausiai džiugina ir liūdina kasdieniame darbe – apie tai ir kitus svarbius gyvenime dalykus – kalbamės su regiono vadovu Z. Juška.

Gyvybės draudimo bendrovės „Bonum Publicum“ Panevėžio regiono vadovas pokalbiui iš pat ryto nusiteikęs energingai. „Darbą pradedu nuo 8 val. ryto ir svarbiausias užduotis stengiuosi atlikti kuo anksčiau“, – sako Z. Juška.

Draudimo svarbos supratimas subrendo dar vaikystėje

Jis bendrovėje „Bonum Publicum“ dirba jau dešimt metų, prieš tai taip pat dirbo draudimo sektoriuje. „Į gyvybės draudimo sritį atėjau apie 2003 metus, atsiradus II pensijų pakopai, o po to prisijungiau prie „Bonum Publicum” – taigi, nebuvau naujokas, patirties buvo. Be to, augau šeimoje, kur draudimo nauda buvo puikiai suprantama ir aš nuo mažų dienų mačiau jo svarbą ir prasmę. Mano tėvelis buvo draudimo bendrovės vadovas Panevėžyje, mama – finansininkė, tad ši sritis lydėjo mane ir formavo asmenybę nuo mažens“, – savo kelią į draudimo sritį prisiminė Z.Juška.

Šiuo metu Z. Juškos komandoje yra 25 žmonės, kurie teikia paslaugas Šiaurės Rytų Lietuvos gyventojams. Kaip vadovui pavyko juos įkvėpti ir drauge metai iš metų tapti geriausiu „Bonum Publicum“ regioniniu padaliniu? „Mano atsakymas paprastas – tai tikėjimas. Aš pats tikiu gyvybės draudimu, jo nauda žmonėms, šeimoms, tuo tikėjimu užkrėčiau ir kolegas. Manau, jog pirmiausia turiu būti motyvuotas pats, o tada galima įkvėpti ir kitus. Mano strategija – orientuotis į kokybę, ir tai pasiteisina. Dirbame darniai, draudimo konsultantų kaitos beveik nėra, kolektyvas stabilus. Drauge ir pasiekiame gerų rezultatų jau daug metų iš eilės, mus aplenkti jau būtų sudėtinga“, – pasakoja vadovas.

Žinoma, ne mažiau svarbu pasirinkti ir tinkamus bendradarbius. Draudimo konsultantais dirba pačių įvairiausių profesijų, patirties ir amžiaus žmonės. Kai kuriems iš jų tai – papildomas darbas, derinamas su pagrindiniu darbu. Pasak Z.Juškos, svarbu, kad žmogus būtų iniciatyvus, norėtų dirbti. Kad draudimo konsultantas pasiektų gerų rezultatų, reikia turėti vidinės energijos, disciplinos, užsispyrimo. Daugelis jų dirba šį darbą ne vienerius metus ir jiems puikiai sekasi.

Kolektyvą sutvirtina ir bendros komandos išvykos, kurias padovanoja bendrovė geriausių rezultatų pasiekusiam regionui. „Šiemet aplankėme Panemunės pilis. Tokie bendri renginiai dar labiau mus sujungia, leidžia atitrūkti nuo darbų, pasisemti naujų idėjų – to niekada nebūna per daug“, – sako Z. Juška.

Jaunoji karta jau mąsto kitaip

Paklaustas, kaip keitėsi gyvybės draudimo rinka pastaraisiais metais, kokių naujų tendencijų Lietuvoje pastebi, Z. Juška prakalbo apie jaunąją mūsų kartą, kuri ateina su nauju supratimu ir požiūriu.

„Labai džiaugiuosi, kad jaunimo, kuris užaugo ir jau pradeda savarankišką gyvenimą, nebereikia įtikinėti ir daug aiškinti apie gyvybės draudimo, ilgalaikio kaupimo svarbą. Jie visa tai jau supranta, žiūri pozityviai ir yra pasirengę naudotis šiais produktais bei jų teikiama nauda. Tai – labai gera tendencija, nes vyresnės kartos žmonėms prioritetas dar neretai yra fizinis turtas, automobiliai, o ne sveikata ir gyvybė, stabilesnis rytojus. Jiems sudėtinga suprasti mūsų paslaugos prasmę, nes jos negalima fiziškai apčiuopti. Dėl jaunimo tikrai labai džiaugiuosi“, – kalba „Bonum Publicum“ Panevėžio regiono vadovas.

Jis taip pat atkreipia dėmesį ir į besikeičiantį darbdavių požiūrį. „Daugėja darbdavių, kurie rūpinasi savo darbuotojais, investuodami į jų ateitį. Tam palanki ir mokestinė aplinka. Be to, emigracijos kontekste, norint išlaikyti darbuotojus, būtina keisti požiūrį, atrasti naujų, prasmingų ir perspektyvių motyvacijos priemonių. Ne vien atlyginimais galima motyvuoti savo žmones, bet ir sprendimais, kurie padėtų kurti jiems geresnį gyvenimą būsimoje pensijoje. Tai – tikras rūpestis, ne vien gyvenimas šia diena“, – pabrėžia Z. Juška.

Kad nebūtų per vėlu

Vis dėlto per daugelį darbo metų būta ir liūdnų akimirkų.  Pasak Z. Juškos, apmaudu, kad dar vis pasitaiko žmonių, kurie kreipiasi jau turėdami bėdų, kai padėti nebėra galimybių. „Turime draudimą nuo kritinių ligų, kuris gali labai pasitarnauti sunkiai susirgus. Žinoma, žmonės tikisi, kad jiems taip nenutiks. Deja, visuomenė sensta, sergamumas sunkiomis ligomis auga. Ateina žmonių, kurie jau turi nustatytą diagnozę, o mūsų rankos tokiu atveju – surištos“, – apgailestauja vadovas.

Pasak jo, nutinka ir taip, kad apsidraudę gyvybės draudimu žmonės lieka nepatenkinti, nes nepasirenka kritinių ligų draudimo. „Nors mes visada raginame pasirinkti ir papildomas apsaugas, taupumo sumetimais kritinių ligų draudimo atsisakoma. O paskui sulaukiame priekaištų, kad sutartis bloga, nes praėjus keleriems metams žmogus suserga ir galėtų gauti draudimo išmoką dėl kritinės ligos. Vien per praėjusius metus buvo net 5 tokios situacijos. Dėl to dabar labai primygtinai visus raginame tuo pasirūpinti“, – pasakoja Z. Juška.

Vienas iš labiausiai į atmintį įstrigusių ir skaudžiausių atvejų – kai su žmogumi buvo sutarta susitikti ir pasirašyti gyvybės draudimo sutartį, tačiau atvykus sutartu laiku į jo namus nuošaliame rajone, netikėtai teko dalyvauti laidotuvėse: žmogų staiga palaužė infarktas. Liko žmona, vaikai, kuriais pasirūpinti nebuvo suspėta.

„Todėl visiems sakau, kad niekada negalima laukti. Jeigu jau kojos atvedė pas mus, reikia apsidrausti ir ramiai gyventi. Negalima atidėti sprendimų – gali būti per vėlu“, – sako Z. Juška.

Finansinį pagrindą ateičiai kuria išnaudodamas visas galimybes

Paklaustas, kokiomis finansinėmis priemonėmis naudojasi pats, kad užtikrintų savo ir savo šeimos finansinį stabilumą, „Bonum Publicum“ Panevėžio regiono vadovas sako, jog naudojasi visomis Lietuvoje prieinamomis galimybėmis šiam tikslui pasiekti.

„Klientai dažnai manęs to teiraujasi ir visada mielai papasakoju, kokiomis paslaugomis naudojuosi pats. Jų tikrai nemažai: kaupiu pensiją II ir III pakopos pensijų fonduose, turiu universalųjį gyvybės draudimą, esu apsidraudęs traumų ir nelaimingų atsitikimų draudimu, apdrausti ir mano vaikai. Esu įsitikinęs, kad tik pats naudodamasis šiomis paslaugomis galiu jas siūlyti kitiems“, – tvirtina Z. Juška.

Į klausimą, kokiu gyvenimo kredo vadovaujasi, „Bonum Publicum“ Panevėžio regiono vadovas atsako, jog sau ir kitiems stengiasi priminti: „Gyvenimas – tai dovana, kurią privalome branginti“.