„Bonum Publicum“ pelnas 2016 m. – 2,12 mln. eurų

Gyvybės draudimo bendrovės „Bonum Publicum” grynasis pelnas 2016 m. sudarė 2,12 mln. eurų. Per 2016 metus bendrovė pasirašė 6,19 mln. eurų gyvybės draudimo įmokų.

„Rekordinį 2016 m. bendrovės pelną iš dalies lėmė perėjimas prie Tarptautinių apskaitos standartų. Įtakos turėjo ir sėkminga investicinė veikla bei pasiūlytos naujovės – atsižvelgdami į klientų poreikius bei rinkos tendencijas pernai pristatėme tris naujas paslaugas bei naują, gyvenimo ciklo principais paremtą investavimo kryptį“, – sakė „Bonum Publicum“ direktorė Rasa Vasilienė-Vasiliauskienė.

Praėjusiais metais „Bonum Publicum” esamiems ir naujiemsklientams pasiūlė naujas draudimo rūšis. Viena iš jų – „Pensijų programa“ – skirta klientams, kurie rūpinasi savo pajamomis pensijoje ir nori sukaupti papildomų lėšų savo būsimai pensijai. Draudimas „Esu saugus“ – tai rizikos draudimo rūšis norintiems pasirūpinti savo šeimos finansiniu saugumu, apdrausti save ir savo šeimos narius gyvybės draudimu,  draudimu nuo nelaimingų atsitikimų ar kritinių ligų. Trečioji pernai pristatyta paslauga „Saugi šeima“ – rizikos draudimo rūšis klientams, kurie nori apdrausti savo gyvybę ir kartu apsidrausti nuo nelaimingų atsitikimų ta pačia draudimo suma, mokėdami periodines mėnesio įmokas.

2016 m. rudenį „Bonum Publicum” savo klientams, apsidraudusiems investiciniu gyvybės draudimu, pasiūlė naujovę rinkoje – „Gyvenimo ciklo investavimo kryptį 2040“, skirtą tiems, kurie ketina kaupti lėšas iki 2038–2042 metų. Šios krypties investavimo politika yra paremta gyvenimo ciklo investavimo strategija, kuomet investavimo rizika, bėgant laikui ir didėjant apdraustojo amžiui, yra mažinama.

R. Vasilienės-Vasiliauskienės teigimu, populiariausias pernai buvo investicinis gyvybės draudimas – jis sudarė net 48 proc. naujai sudarytų draudimo sutarčių.

„Rinkoms sėkmingai atsigaunant po 2008-2009 m. krizės, gyventojai ir toliau linkę rinktis šią draudimo rūšį. Šiai tendencijai turi įtakos ir užsitęsusi mažų palūkanų normų aplinka, kuomet tradicinės draudimo rūšys bei taupymo būdai gali pasiūlyti labai žemas garantuotas palūkanas, kurios neatitinka gyventojų lūkesčių“, – pastebi „Bonum Publicum“ direktorė.

Vis dėlto, nepaisant noro uždirbti iš augimo vertybinių popierių rinkoje, 25 proc. bendrovės klientų pernai pasirinko draudimą su garantuotomis palūkanomis, kuomet draudimo bendrovė garantuoja tam tikrą investicinę grąžą kaupiamam kapitalui.

„Mūsų bendrovė, sėkmingai vykdydama veiklą ir 2016 m. uždirbusi daugiau pelno nei buvo planuota, pasidalijo juo su savo klientais. Papildoma dalis pelno buvo skirta klientams, turintiems Universalaus gyvybės draudimo su garantuotomis palūkanomis sutartis, taip pat – klasikinėms draudimo sutartims ir pensijų anuitetų II pakopos pensijų dalyviams sutartims. Tokį sprendimą pasidalinti sėkmingais veiklos rezultatais su savo klientais ir papildomai prisidėti prie jų gerovės priimame jau ne pirmus metus“, – sakė R. Vasilienė-Vasiliauskienė.

2016 m. Bendrovė toliau vystė bendradarbiavimą su AB Šiaulių bankas, per kurį buvo platinamos rizikinės draudimo sutartys. Gyvybės rizikos draudimu buvo draudžiami vartojimo kreditų gavėjai, o kitiems Šiaulių bankas klientams buvo siūloma naujai sukurta rizikinio draudimo rūšis – „Saugi šeima”. Klientai, pasirinkę šią draudimo rūšį, yra draudžiami gyvybės draudimu ir draudimu nuo nelaimingų atsitikimų.

100 proc. gyvybės draudimo bendrovės „Bonum Publicum“ akcijų valdo AB Šiaulių bankas. Bendrovės prisiimamos draudimo rizikos yra perdraudžiamos vienoje didžiausių pasaulyje perdraudimo bendrovių „SCOR Global Life SE“.