Galimybė pasirinkti atnaujintą traumų lentelę

„SB draudimas“ savo klientams, kurių sutartys sudarytos iki 2022 m. rugpjūčio 31 d., siūlo pasirinkti atnaujintą traumų lentelę, kurioje yra padaryta nemažai pakeitimų ir patobulinimų.

Į naują traumų lentelę yra įtraukti ir tie traumų atvejai, kurių ankstesnėse traumų lentelių redakcijose nebuvo. Atnaujintoje traumų lentelėje įtraukta 20 naujų punktų, numatančių naujas draudimo išmokas, bei 29 punktuose padidinti išmokų procentai.

Pagrindiniai traumų lentelės pokyčiai

Ankstesnėse traumų lentelių redakcijose dėl kaulinių fragmentų atskilimų (atplyšimų), liestinių kaulo paviršiaus vientisumo pažeidimų draudimo išmoka buvo nemokama. Naujausioje traumų lentelėje dėl kaulo įskilimo ar avulsinio lūžio mokama 50 proc. nuo apskaičiuotos draudimo išmokos dėl to kaulo lūžio.

Taip pat ankstesnėse traumų lentelių redakcijose nebuvo numatytas punktas dėl sąnarių endoprotezavimo. Naujausia traumų lentelė papildyta punktu – jei dėl sąnario lūžio ūmiu traumos periodu buvo implantuotas dirbtinis sąnarys, papildomai mokama 15 proc. draudimo išmoka.

Anksčiau dėl to paties kelio sąnario menisko plyšimo, nepriklausomai nuo plyšusių meniskų skaičiaus, buvo mokama tik vieną kartą per draudimo laikotarpį. Taip pat ir dėl to paties sąnario minkštųjų audinių sužalojimo draudimo išmoka buvo mokama vieną kartą (dėl pakartotinų traumų draudimo išmoka nemokama). Atnaujintoje lentelėje dėl to paties kelio sąnario menisko plyšimo, nepriklausomai nuo plyšusių meniskų skaičiaus, o taip pat ir dėl to paties sąnario minkštųjų audinių sužalojimo draudimo išmoka mokama vieną kartą per einamuosius draudimo apsaugos metus. Dėl pakartotinių to paties sąnario menisko (-ų) plyšimų, minkštųjų audinių sužalojimų draudimo išmoka yra mažinama 50 proc.

Traumų lentelė pasipildė punktu dėl II ir III laipsnio terminių ir cheminių nudegimų bei nušalimų. Anksčiau išmokos dėl nudegimų/nušalimų buvo mokamos tuo atveju, jei pasibaigus gijimo procesui likdavo atitinkamo dydžio randai. Naujoje traumų lentelėje šie pažeidimai vertinami ne pagal likusius randus, o pagal tai, koks kūno paviršiaus plotas buvo pažeistas nudegimo/nušalimo metu.

Visi straipsniai, kuriuose reikalauta imobilizacijos gipso tvarsčiu/įtvaru (dėl raumens, sausgyslės, raiščio, nervo trauminio pažeidimo) papildyti punktu, kuris numato draudimo išmoką, kai asmuo buvo nedarbingas ar negalėjo lankyti ugdymo įstaigos ne trumpiau kaip 14 dienų. Ankstesnėse traumų lentelių redakcijose išmoka dėl minėtų minkštųjų audinių pažeidimo buvo mokama tik tuo atveju, jei dėl sužalojimo buvo taikyta ne trumpesnė kaip 14 dienų imobilizacija arba atlikta operacija. Naujoje traumų lentelės redakcijoje numatyta išmoka, jeigu buvo skirtas ne trumpesnis nei 14 dienų nedarbingumo laikotarpis (jeigu nebuvo taikyta imobilizacija ar atlikta operacija).

Ankstesnėse lentelėse nebuvo numatyta draudimo išmoka už minkštųjų audinių sumušimus. Naujoje lentelėje numatyta draudimo išmoka už sumušimus, dėl kurių buvo taikyta imobilizacija ne trumpiau kaip 14 dienų arba asmuo buvo nedarbingas/negalėjo lankyti ugdymo įstaigos ne trumpiau kaip 14 dienų.

Naujoje traumų lentelės redakcijoje padidinti išmokų procentai dėl dantų vainikų nuskėlimo ar dantų netekimo dėl traumos.

Visą atnaujintą traumų lentelę galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Kaip pasirinkti atnaujintą traumų lentelę

Klientams, kurių sutartys sudarytos po 2022 m. rugsėjo 1 d., nauja traumų lentelė įsigalioja automatiškai, todėl jokių pakeitimų daryti nereikia.

Klientai, kurių sutartys sudarytos iki 2022 m. rugpjūčio 31 d., norėdami atnaujinti savo draudimo sutarties traumų lentelę, turėtų įsivertinti jų sutarčiai galiojančios naujos lentelės pliusus/minusus bei kreiptis į bet kurį „SB draudimo“ skyrių ir užpildyti prašymą.

Taip pat rekomenduojame klientams įvertinti turimas draudimo sumas traumų atvejui ir esant poreikiui jas peržiūrėti. Primename, kad Lietuvai 2015 m. perėjus prie euro, atitinkamai buvo perskaičiuotos ir draudimo sumos, kurios buvo numatytos litais. Pavyzdžiui, pasirinkus draudimo sumą traumų atvejui 10.000 Lt, ji buvo perskaičiuota ir tapo 2 896,20 Eur.

Klientui pageidaujant atnaujinti traumų lentelę, o kartu padidinti draudimo sumas ar draudimo įmoką, keitimas bus atliekamas nemokamai. Jeigu pageidausite tik atnaujinti traumų lentelę, bus taikomas keitimo mokestis, kuris yra nurodytas draudimo taisyklėse, pagal kurias sudaryta jūsų draudimo sutartis.

Daugiau informacijos suteiks mūsų konsultantai trumpuoju tel. 1813, el. paštu info@sbdraudimas.lt arba prašome užpildyti šią formą ir mes su jumis susisieksime patys.