Gyvybės draudimo bendrovė „Bonum Publicum“ nuo 2019 m. lapkričio 4 d. pristato naujas investavimo kryptis, kurias galės rinktis klientai, sudarę gyvybės draudimo sutartis, susijusias su investiciniais fondais. Naująsias kryptis valdys turto valdymo bendrovė „INVL Asset Management“.
Keturios naujos investavimo kryptys papildys jau anksčiau pristatytą „Gyvenimo ciklo investavimo kryptį 2040“ ir praplės investavimo krypčių spektrą nuo 2035 iki 2055 metų. Šios kryptys yra tinkamos tiems, kurie planuoja investuoti lėšas iki tam tikro laikotarpio, nėra linkę patys valdyti investicijų ar turi mažai investavimo patirties bei žinių, nes rizikos valdymo bei mažinimo sprendimai yra numatyti iš anksto ir pritaikyti investuojantiems iki 2035-2055 m.
„Savo klientams siūlome galimybę pasirinkti tokią investavimo kryptį, kuri būtų lanksti, atitiktų besikeičiančius amžiaus tarpsnio poreikius ir būtų patraukli tiems, kurie neturi investavimo patirties, patys nenori aktyviai gilintis į finansinių rinkų situaciją bei nuolat priimti investavimo sprendimų“ – sakė „Bonum Publicum“ direktorius ir valdybos pirmininkas Saulius Jokubaitis.
Kuriant naująsias investavimo kryptis, penkerių metų laikotarpiai buvo pasirinkti kaip atskaitos taškai valdant rizikas, atsižvelgiant į investicinį gyvybės draudimą besirenkančių šalies gyventojų poreikius, kuriems aktualu kaupti 15-35 metus. Būtent šiems laikotarpiams ir siūloma kaupti naujosiose kryptyse, jas ypač tikslinga rinktis tiems, kurie sulauks pensijos 2035-2055 metais ir tuo metu planuoja atsiimti sukauptą pinigų sumą.
„Mažiau patyrę investuotojai susiduria su problema, kad nežino kokį investavimo rizikos lygį pasirinkti, todėl dažnai lėšas investuoja per daug arba per mažai rizikingai, taip pat nekeičia investavimo rizikos lygio visą investavimo laikotarpį. Tuo tarpu, siekiant uždirbti optimalią investicinę grąžą, rekomenduojama riziką keisti, atsižvelgiant į terminą, likusį iki draudimo sutarties pabaigos – tam tikrą terminą draudimo sutarties pradžioje investuoti rizikingiau, kas leidžia ilguoju laikotarpiu, nors ir patiriant didesnius svyravimus, tikėtis uždirbti didesnę grąžą, o vėliau mažinti investavimo riziką, taip siekiant išvengti svyravimų ir išsaugant sukauptą kapitalą. Šiuo principu ir bus valdomos naujosios investicinės kryptys“, – teigia Vaidotas Rūkas, „INVL Asset Management“ Investicijų valdymo padalinio vadovas.
Pagal gyvenimo ciklo krypčių investavimo strategiją, investavimo periodo pradžioje didžioji dalis lėšų bus investuojama į įmonių akcijas, biržoje prekiaujamus fondus, taip pat gali būti investuojama į nekilnojamojo turto fondus. Artėjant link investavimo periodo vidurio, investicijų į akcijas dalis bus palaipsniui mažinama ir keičiama saugesnėmis investicijomis – obligacijomis ir obligacijų fondais. Investavimo periodo pabaigoje 100 proc. turto sudarys obligacijos ir obligacijų fondai.
Pasak „Bonum Publicum“ direktoriaus S. Jokubaičio, naująsias investavimo kryptis bus galima pritaikyti ne tik tiems, kurie pageidauja jas panaudoti savo draudimo sutartims, galiojančioms iki pensinio amžiaus, bet ir vaikų sutartims, kurios bus skirtos kaupimui studijoms ar savarankiško gyvenimo pradžiai. Naujai siūlomas gyvenimo ciklo kryptis galės pasirinkti tiek nauji, tiek ir esami bendrovės klientai.
„Praplėtę amžiaus paletę, turime pilną gyvenimo ciklo krypčių pasiūlymą įvairaus amžiaus klientams: tiek vyresniems ir kaupiantiems trumpesnį laikotarpį, tiek jaunesniems, kurie ketina kaupti ilgiau. Ši investavimo filosofija, manome, bus naudingesnė ir suprantamesnė, kadangi jos esmė – panaši į II pakopos pensijų fondų, kuriuos nuo šiemet visos pensijų fondų bendrovės valdo gyvenimo ciklo principu“ – pridūrė „Bonum Publicum“ direktorius Saulius Jokubaitis.
Šios investavimo kryptys papildys tris iki šiol „INVL Asset Management“ valdomas „Bonum Publicum“ investavimo kryptis. „Invaldos INVL“ grupei priklausanti „INVL Asset Management“ valdo antros ir trečios pakopos pensijų fondus, investicinius fondus, alternatyvias investicijas ir kitas finansines priemones.
100 proc. Gyvybės draudimo bendrovės „Bonum Publicum“ akcijų priklauso AB Šiaulių bankas. „Bonum Publicum“ prisiimamos draudimo rizikos yra perdraudžiamos „ViG Re“ – vienoje didžiausių perdraudimo kompanijų pasaulyje.