Informacija apie investavimo krypčių verčių svyravimus dėl susiklosčiusios situacijos pasaulyje

„Bonum Publicum“ klientai, turintys ilgalaikes investicines kaupimo sutartis, dėl koronaviruso sukeltų ekonominių pasekmių gali patirti laikiną sukauptų sumų kritimą, tačiau, pasak bendrovės direktoriaus Sauliaus Jokubaičio, skubėti panikuoti nevertėtų – investuojantys periodiškai turėtų tęsti užsibrėžtą investavimo strategiją ir laukti, kada vertės atsistatys.

„Bonum Publicum“ investavimo krypčių valdytojai, AB Šiaulių banko atstovai, teigia, kad korekcijos yra neišvengiamos, jos visada buvo ir bus. „Bet jos būna trumpos, nors ir ganėtinai aštrios, todėl nereikia baimintis, kad „dangus griūna“. Tai paprastai trunka apie 5 kartus trumpiau nei kilimo fazės, o kartojasi cikliškai kas 10-15 metų“, – priduria investavimo ekspertai.

Šiaulių banko Taupymo ir investavimo produktų vadovo Tomo Kipišo teigimu, „ilgalaikiam kaupimui šie svyravimai paprastai milžiniškos įtakos neturi, nes dėl kritimo patirti praradimai sąlyginai greitai atsistato. 2008 metų finansinė krizė (viena didžiausių per visą istoriją) truko 1,5 metų, per kuriuos rinkos prarado apie 50 proc. (bet vidutiniškai smunka apie 30 proc.). Bet po krizės, per 4 metus, kainos grįžo į prieškrizinį lygį ir nuo to laiko papildomai uždirbo investuotojams 100 proc. ir daugiau. Tokie scenarijai istoriškai būna labai panašūs“.

T. Kipišas taip pat pabrėžė, kad tų, kurie imtų panikuoti ir nutraukinėti investicines sutartis tada, kai kritimas jau yra įsibėgėjęs, o po to sugrįžtų atgal, kai kainos jau vėl stipriai pakilusios, rezultatas būtų stipriai prastesnis nei tiesiog kantriai toliau periodiškai investuojant mėnesinėmis įmokomis ir laukiant sutarties pabaigos.

Turėdami klausimų, maloniai prašome kreiptis telefonu +370 5 236 2723 arba el. paštu [email protected]