Lietuvos bankas trečią rudenį iš eilės šalies gyventojams organizuoja nemokamų seminarų ciklą apie atsakingą asmeninių finansų valdymą. Lapkričio mėnesį trijuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – finansų ekspertai dalysis žiniomis, kaip sėkmingai valdyti asmeninius finansus: kokias finansines priemones rinktis skirtingais gyvenimo etapais, kaip tinkamai pasirūpinti savo ir šeimos finansine apsauga ir efektyviai siekti išsikeltų finansinių tikslų.
„Sėkmingas asmeninių finansų valdymas – tai visų pirma tinkamas planavimas ir savalaikis pasiruošimas skirtingiems gyvenimo etapams. Juk tai, kokių finansinių priemonių mums reikia esant 20-ies, gerokai skiriasi nuo poreikių, kurių turime sukūrę šeimą. Be to, kuo didesnį turtą, tiek fizinį, tiek dvasinį, sukaupiame, tuo didesnės apsaugos jam prireikia, ir tuo pasirūpinti reikėtų iš anksto“, – sako Lietuvos banko priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius Vilius Šapoka.
Seminaruose apsilankę gyventojai įgis žinių apie taupymo įpročius – kodėl taupant svarbu neprarasti šalto proto, taip pat sužinos, kokie svarbiausi kiekvieno mūsų gyvenimo etapo iššūkiai ir kada, kaip jiems pradėti ruoštis. Draudimo srities ekspertai dalysis žiniomis, kada ir ką reikia drausti, kad galėtume užsitikrinti saugesnę ateitį.
Lietuvos banko rengiamuose seminaruose patirtimi dalysis asmeninių finansų valdymo ekspertai: Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė Odeta Bložienė, AB SEB banko atstovai Rūta Ežerskienė ir Gediminas Milieška. Žiniomis apie draudimą dalysis gyvybės draudimo UAB „Bonum publicum“ draudimo direktorė ir valdybos narė Liudmila Damulienė bei Lietuvos draudikų asociacijos direktorius Andrius Romanovskis. Į klausimus, ar tik turtingi žmonės gali mėgautis finansine laisve ir saugia ateitimi, atsakys ugdomojo vadovavimo (koučingo) specialistas Robertas Lapkauskas.
Seminarų programa ir tvarka, kaip į juos registruotis, skelbiama Lietuvos banko finansinio švietimo interneto svetainėje www.pinigubite.lt.
Seminarai organizuojami vykdant Lietuvos banko finansinio švietimo programą, kurios tikslas – didinti šalies gyventojų finansinį raštingumą, skatinti domėtis asmeninių finansų valdymu ir priimti racionalius finansinius sprendimus. 2012 m. pradžioje šalies finansų rinkos priežiūrą sutelkus Lietuvos banke, finansinis švietimas tapo viena iš prioritetinių veiklos sričių.