Nuo liepos mėn. pensijų anuitetų mokėjimas yra pavedamas „Sodrai“

Nuo šių metų liepos 1 d., į pensiją ateityje išeisiantiems gyventojams, kaupusiems privačiuose antrosios pakopos pensijų fonduose, „Sodra“ mokės dvi pensijas: ir valstybės, ir privačią.

Pensijų anuitetas – tai paslauga, kai sumokėjus vienkartinę įmoką gyventojui visą likusį gyvenimą kiekvieną mėnesį ar kas kelis mėnesius mokamos išmokos.

Pagal dabar galiojančią tvarką, II pakopos pensijų fondo dalyvis, sulaukęs senatvės pensijos amžiaus, turi teisę pasirinkti pensijų anuiteto mokėtoją – gyvybės draudimo įmonę, o kartu ir pensijų anuiteto rūšį bei pensijų mokėjimo periodiškumą.

Lietuvoje pensijų anuitetų veiklą vykdo trys gyvybės draudimo bendrovės, tarp kurių ir Gyvybės draudimo UAB „Bonum Publicum“.

Prieš savaitę Seimas priėmė Pensijų kaupimo įstatymo pakeitimus, kurie reglamentuoja „Sodros“ funkcijas ir atsakomybę, anuitetų gavėjų turto valdyseną, privačiai sukauptos pensijos išmokėjimą.

Pagal 2020 m. liepos 1 d. įsigaliosiančius pakeitimus, antroje pakopoje sukauptų pensijų mokėjimas yra perduodamas centralizuotam anuitetų administratoriui – „Sodrai“.

Pensijų anuitetas įsigyjamas, jeigu sulaukęs pensijos amžiaus asmuo antroje pensijų pakopoje sukaupė 10 tūkst. eurų ar daugiau. Jei sukaupta suma yra didesnė nei 5 tūkst. eurų ir mažesnė nei 10 tūkst. eurų, periodines išmokas iki pasibaigs sukaupti pinigai moka pensijų kaupimo bendrovės. Jei sukaupiama lygiai 5 tūkst. eurų ar mažesnė suma, lėšas išmoka pensijų kaupimo bendrovė vienkartine išmoka.

Pensijų anuitetų sutartis pasirašiusiems iki liepos niekas nesikeis – išmokas jie ir toliau gaus iš privačių gyvybės draudimo bendrovių.

Daugiau informacijos apie pensijų anuitetus ir šiuos pakeitimus rasite Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos puslapyje, paspaudę šią nuorodą.

Turėdami klausimų, maloniai prašome kreiptis telefonu +370 5 236 2723 arba el. paštu [email protected]