Populiarėja klasikinis pensijų draudimas

Vis daugiau Lietuvos gyventojų, norinčių pasirūpinti savo ateitimi, renkasi gyvybės draudimo bendrovių siūlomą klasikinį pensijų draudimą. Pirmajį šių metų pusmetį kas trečias žmogus, sudaręs klasikinio pensijų draudimo (su garantuotomis palūkanomis) sutartį, rinkosi „Bonum Publicum“ siūlomą pensijų draudimą.

Išsivysčiusiose Europos šalyse jau yra įprasta, kad žmogus, pradėjęs savo darbinę veiklą, pradeda rūpintis ir savo ateitimi: dalį uždirbamų pajamų skiria taupymui – kaupia savo ateičiai, būsimai pensijai. Pasak specialistų, tam, kad žmogus, išėjęs į pensiją, nejaustų didelio materialinio ar psichologinio diskomforto ir lengviau prisitaikytų prie sumažėjusių pajamų, reikia, kad gaunama pensija sudarytų apie 65-75 proc. jo pajamų iki išeinant į pensiją.

„Pastaraisiais metais ir Lietuvoje žmonės jau ne tik galvoja apie būsimą pensiją, bet ir imasi realių veiksmų, siekdami užsitikrinti reikiamą pajamų lygį senatvėje. Šiam tikslui vis dažniau pasirenkami gyvybės draudimo produktai“, – pastebi „Bonum Publicum“ direktorė Rasa Vasilienė-Vasiliauskienė.

Pasak jos, šiemet kas trečias žmogus, sudaręs klasikinio pensijų draudimo (su garantuotomis palūkanomis) sutartį, rinkosi būtent „Bonum Publicum“ siūlomą pensijų draudimą, įvertinę jo teikiamus privalumus.

„Viena iš priežasčių, kodėl „Bonum Publicum“ pensijų draudimas yra patrauklus norintiems kaupti papildomai pensijai – tai garantuotos išmokos. Pensijai kaupiantis žmogus gali jaustis saugus, nes žino, kokią garantuotąmėnesio ar ketvirčio pensiją jis gaus išėjęs į pensiją arba nuo pasirinkto amžiaus. Jo kaupiama suma nepriklausys nuo investicijų, kurios svyruoja ir gali ne tik didėti, bet sumažėti”, – sako R.Vasilienė Vasiliauskienė.

Pagal pensijų draudimo sutartis kaupiamoms lėšoms “Bonum Publicum” bendrovė garantuoja 2 proc. metinių palūkanų tiek per visą draudimo sutarties laikotarpį, tiek per visą išmokų mokėjimo laikotarpį. Be to, draudimo sutartis gali būti sudaryta su valiutine garantija – visi mokėjimai apskaičiuojami eurais, tačiau išmokami litais pagal oficialų lito ir euro valiutos santykį.

„Bonum Publicum“ siūlo plačiausią pensijos išmokėjimo variantų pasirinkimą rinkoje. Pavyzdžiui, pensija gali būti mokama tam tikrais periodais (kas mėnesį, ketvirtį ir pan.) iki gyvenimo pabaigos arba tik pasirinktą metų skaičių. Sutartyje gali būti numatytas garantuotas pensijos mokėjimo laikotarpis – tai reikš, kad visą šį laikotarpį pensija bus mokama pensijos gavėjui, o jam mirus, numatytą pensiją gaus jo paskirti asmenys, pavyzdžiui, sutuoktinis ar vaikai.Yra netgi numatyta vienkartinės išmokos pasirinkimo galimybė – tokiu atveju sutarčiai pasibaigus  galima gauti visą sukauptą sumą iš karto.

„Klientai įvertina ir tai, jog gyvybės draudimo bendrovėje gali patys pasirinkti pensijų mokėjimo pradžią. Ši data nepriklauso nuo „Sodros“ senatvės pensijos mokėjimo pradžios, todėl žmogus įgyja  daugiau finansinės laisvės ir galimybių pats planuoti ir tvarkyti savo gyvenimą“, –  pasakoja „Bonum Publicum“ direktorė.

„Bonum Publicum” siūlomas pensijų draudimas leidžia ne tik kaupti pensijai, bet kartu apsidrausti  gyvybės bei kritinių ligų (tokių kaip vėžys, infarktas ir kitų, kurių pastaruoju metu sparčiai daugėja) draudimu, taip pat – draudimu nuo nelaimingų atsitikimų. „Iš klientų atsiliepimų girdime, jog jiems labai svarbu, kad vienoje sutartyje galima suderinti keletą savo poreikių. Pavyzdžiui, pasirūpinti savo papildoma pensija ir lėšomis, jeigu  netektų pajamų dėl kritinių ligų ar nelaimingų atsitikimų“, – pabrėžia „Bonum Publicum“ direktorė.

Dar vienas svarbus „Bonum Publicum” pensijų draudimo privalumas yra tas, kad jeigu pensijai kaupiantis žmogus nesulaukia pensijos mokėjimo pradžios ir miršta per kaupimo laikotarpį, bendrovė grąžina visas jau sumokėtas draudimo įmokas  (arba sukauptą kapitalą, jeigu jis yra didesnis). Gyvybės draudimo suma, jeigu ji buvo numatyta sutartyje, tokiu atveju išmokama papildomai. „Taigi, kaupiant pensijai gyvybės draudimo bendrovėje, nieko neprarandama. Net ir mirties atveju sukaupti pinigai yra išmokami paveldėtojams, pavyzdžiui sutuoktiniui ar vaikams. Vadinasi, toks žmogus pasirūpina ne tik savo, bet ir savo šeimos saugumu“, – pabrėžia R.Vasilienė-Vasiliauskienė.

Pasak „Bonum Publicum“ direktorės, draudimo sutarties sąlygas sutarties galiojimo metu galima keisti, atsižvelgiant į pasikeitusius savo poreikius, galimybes, gyvenimo situaciją, pvz. gerėjant finansinei padėčiai – didinti draudimo įmokos sumą, tuo pačiu kaupti didesnę pensiją.

„Beje, priešingai nei yra manoma, pasirūpinti savo senatve nevėlu net ir sulaukus 40 ar 50 metų. Žinoma, visada geriau pradėti kaupti kuo anksčiau, bet ir per 10–20 iki pensijos likusių metų tikrai galima sukaupti solidžią pinigų sumą, juo labiau, kad šiame amžiuje dažniausiai jau esame susikūrę gerovę, išauginę vaikus, daugiau lėšų galime skirti kaupimui“, – pažymi R.Vasilienė-Vasiliauskienė.